Pretlaková doprava

Pre dopravu veľkých objemov ponúkame pretlakové dopravné systémy renomovanej dánskej firmy Kongskilde. Kongskilde ponúka komplexný servis pre zákazníkov, ktorí potrebujú vyriešiť dopravu materiálu napr. do síl, zásobníkov, drvičov a pod., alebo zo síl do menších zásobníkov pri strojoch. Ďalej sú v ponuke systémy odsávania orezov z produkcie fólií, papiera a iných materiálov, a tiež odsávanie hotových výrobkov a ich preprava do zásobníkov. Tieto systémy môžu byť doplnené o inline sekačky pásov fólií, zaradené priamo v potrubí. K veľkým systémom pneumatickej dopravy, resp. k systémom recyklácie plastových materiálov, kde je zvýšený obsah drobných frakcií a prachu Kongskilde dodáva efektívne systémy separácie prachu.

V rámci dodávok pretlakovej dopravy vieme dodať kompletné systémy so všetkými potrebnými prvkami, t.j. ventilátormi, injektormi, násypkami, rotačnými ventilmi, posuvnými ventilmi, separátormi vzduchu, cyklónmi, uzatváracími ventilmi, manuálnymi a pneumatickými, in-line sekačkami, odbočkami, rôznymi filtračnými jednotkami a i. Kongskilde vyrába a dodáva rôzne druhy potrubia s rôznymi priemermi. Vo svojich systémoch používame rýchlospojky potrubí, ktoré umožňujú veľmi jednoduchú inštaláciu prvkov a pripojenie k zariadeniam, čo prináša tiež výhody v prípade potreby zmeny vedenia potrubia. Najčastejšie je použité galvanizované potrubie OK (OK100, OK160, OK200), patentované Kongskilde a využívajúce výhody rýchlospojok.

Široký sortiment potrubí a príslušenstva

Katalóg potrubí nájdete  TU

Katalóg obsahuje len základné rozmery a základné armatúry, ak ste nenašli potrebný rozmer kontaktujte nás priamo, sme schopní dodať potrubia rôznej dĺžky, kolená s rôznym uhlom, prechody z rôznych priemerov, manuálne a pneumatické klapky pre tieto priemery: 80, 100, 120, 125 , 140, 150, 160, 180, 200, 225 , 250, 275 , 300,  315, 350, 400, 450, 500, 600, 700, 800.

V prípade špecifických materiálov je možné vykonať funkčný test vzorky so zariadeniami Kongskilde v laboratóriu výrobcu. Na všetky systémy, ktoré Kongskilde navrhne pomocou sofistikovaného softvéru, poskytuje zároveň záruku funkčnosti a dosahovanej kapacity. V prípade potreby sme schopní navrhnúť niekoľko variánt riešenia zložitejších systémov tak, aby si zákazník mohol vybrať najvhodnejšiu alternatívu pre jeho výrobu.

V rámci dodávok pretlakových dopravných systémov vieme zaistiť kompletnú dodávku rozvodu materiálu a tiež síl a potrebných doplnkov.

Pretlaková doprava